تازه ترین
خانه » اخبار » ثبت تاریخی اسامی متبرعین اهداء کننده هزینه مرمت خشت های گنبد حرم علوی
ثبت تاریخی اسامی متبرعین اهداء کننده هزینه مرمت خشت های گنبد حرم علوی

ثبت تاریخی اسامی متبرعین اهداء کننده هزینه مرمت خشت های گنبد حرم علوی

IMG-20160729-WA0005

به گزارش خبرنگار واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان

از ابتدای شروع بازسازی گنبد حرم مطهر امام علی علیه السلام بر اساس درخواست متبرعین اهداء کننده هزینه مرمت خشت های گنبداسامی آنان پشت خشت های نصب شده ثبت می‌شود.IMG-20160729-WA0025

پروژه مرمت و بازسازی گنبد حرم امام علی(ع) از ابتدای نیمه دوم سال۹۴ به ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان واگذار شده است.

طبق برآورد انجام شده مجموع خشت‌های روی گنبد حرم مطهر حضرت امام علی(ع) که از جنس ورق‌ مس با روکش طلا می‌باشند، حدود ۱۰هزار قطعه است که پس از گذشت ۳۰۰سال و به دلیل عوامل فرسایشی نیاز به ترمیم و بازسازی دارد.تاکنون بیش از۵۰% خشت‌ها پس از ترمیم بر روی گنبد نصب شده اند.

براساس این گزارش، هم اکنون ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با همیاری و همدلی مردم ولایتمدار علاوه بر بازسازی گنبد حرم علوی متعهد به انجام سه پروژه دیگر است که عبارتند از مشارکت در طرح توسعه حرم علوی با ساخت صحن و شبستان حضرت زهرا (س)،‌ طرح مسقف سازی حرم حضرت زینب(س) در سوریه و پروژه ساخت دو درب حرم مسلم ابن عقیل(ع).

پیش از این، استان خوزستان سه پروژه بزرگ که شامل طلاکاری ایوان طلای حرم علوی، ساخت پنج باب در حرم امامین عسکریین علیهم السلام  و بازسازی کلیه نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب سلام الله علیها بود را به اتمام رسانده است.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال