تازه ترین
خانه » اخبار » چرخه مالی کمک به بازسازی عتبات به کارگران ایرانی می‌رسد
چرخه مالی کمک به بازسازی عتبات به کارگران ایرانی می‌رسد

چرخه مالی کمک به بازسازی عتبات به کارگران ایرانی می‌رسد

چرخه مالی کمک به بازسازی عتبات به کارگران ایرانی می‌رسد
گروه اجتماعی ـ مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان به توضیح آخرین اقدامات مردم خوزستان در حرم‌های مطهر پرداخت و گفت: اطلاع داشته باشید هر پول یا کالایی در عتبات جمع‌آوری می‌شود چرخه اقتصادی آن به کارگران ایرانی می‌ رسد؛ چون به سمت کالامحوری در دریافت نذورات رفتیم، تحت فشار هستیم اما کمک‌های مردم ادامه دارد.
به گزارش ایکنا از خوزستان، حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با حضور در خبرگزاری ایکنای خوزستان به سؤالات خبرنگاران این رسانه درباره آخرین اقدامات ستاد در حرم‌های مطهر پاسخ گفت.

حجت‌الاسلام موسوی در این گفت‌وگو بیان کرد: برخی از پروژه‌های ستاد بازسازی عتبات جاری و ساری هستند؛ این پروژه‌ها متراژ بالایی دارند و زمان آنها چندین ساله است؛ مثل صحن حضرت زهرا(س) که تا دو یا سه سال دیگر ادامه دارد، یا صحن حضرت زینب(س) در کربلا که ساخت آن به تازگی آغاز شده و هفت یا هشت سال به طول می‌انجامد.

وی اظهار کرد: خوزستان در این پروژه‌ها مشارکت دارد و دو هزار متر از صحن حضرت زهرا(س) و پنج هزار متر از صحن حضرت زینب(س) را ان شاءالله بتوانیم به انجام برسانیم.

به علاوه نیازمندی‌های فنی حرم‌های مطهر مثل اعزام جوشکار، برقکار، تأسیسات، سرویس‌‌کار کولر و … که از برنامه‌های دائمی ستاد است. ارسال برخی اقلام اهدایی مثل آب‌سردکن، سیمان و … از کارهای جاری و ساری عتبات است.

موسوی درباره پروژه‌های مستقیم استان نیز گفت: در همین روزهای اخیر قاطع‌های حرم حضرت ابوالفضل(ع) به حرم تحویل داده شد که کار جدیدی به حساب می‌آید. قاطع یا همان حائل بین زنان و مردان در حرم‌های مطهر است؛ در برخی زمان‌ها مثل اربعین به دلیل ازدحام جمعیت، فشار زیادی به این حائل‌ها وارد می‌آمد و آسیب می رسید.

وی گفت؛ جوانان ایرانی و متبرعین فکر خوبی در این باره اندیشیدند و این قاطع‌ها طراحی شد. اولین قاطع‌ها برای حرم حضرت امیرالمؤمنین(ع) بود که خیلی از آن استقبال شد. این قاطع‌ها با طراحی زیبا و استحکام بالا ساخته شده‌اند و قدرت تحمل دوهزار بار فشار را دارند و قابل جابه‌جایی نیز هستند.

موسوی گفت؛ ستون‌های این کار استیل است و ضمن مقاوم بودن زیبا هستند. برای قا‌ب‌های میان استیل نیز شیشه ضد گلوله استفاده و روی آن طرح‌های مذهبی کار شده است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان افزود: کار نصب قاطع‌های حرم امامین عسکریین(ع) نیز هفته دوم دی آغاز می‌شود. بعد از آن، قاطع‌هایی برای شبستان‌های حرم حضرت امام علی(ع) ساخته می‌شود.

موسوی افزود؛ برای ساخت قاطع‌های حرم امام حسین(ع) نیز رایزنی‌هایی انجام شده است و سعی ما بر این است که تا آخر امسال این قاطع‌ها ساخته شود. نیروهای ما برای رضای خدا در این کارگاه کار می‌کنند و جانانه پای کار آمده‌اند. ساخت این قاطع‌ها توسط خیرین و به صورت تبرعی انجام شده و هزینه شیشه‌های مورد استفاده در این قاطع‌ها توسط یک خوزستانی تأمین شده است.

وی با بیان اینکه عمر این قاطع‌ها بالای ۲۰۰ سال است و یک کار هنری و تاریخی ارزشمند محسوب می‌شود، گفت: ساخت قاطع‌های حرم امام رضا(ع) و حرم حضرت زینب(س) نیز در دستور کار ستاد استان است.

موسوی درباره دیگر برنامه‌های ستاد بازسازی عتبات عالیات اظهار کرد: مسقف‌ سازی خیابان صاحب‌الزمان(عج) حرم امامین جوادین هم ادامه دارد. تهیه و ارسال آب‌سردکن و تهیه ۱۰۰ پنکه آبپاش و اقلام دیگر نیز از برنامه‌های ستاد در کاظمین است.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان تصریح کرد: امسال با توجه به وضعیت پول ما در عراق و سوریه، دریافت نذورات به صورت کالا محور بود و وجوه نقدی که به ستاد می‌آمد، تلاش بر این بوده است که کالاهای موردنیاز از کشور خریداری شود.

ایشان افزود؛ تاکنون ۹۰ درصد آورده سال ۹۷ ستاد بازسازی عتبات عالیات استان کالا بوده است. برای حرم حضرت زینب(س) نیز سنگ‌ و کاشی از ایران خریداری و از طریق باربری به سوریه ارسال شد.

وی در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به کمک‌های مردمی در اربعین گفت: ما به صورت پیوسته با نمایندگان مواکبی که در مرزها خدمات ارائه می‌دهند جلساتی برگزار می‌کنیم و از الآن برای اربعین سال ۹۸ از آنها مشاوره می‌گیریم و جلسات خیلی مؤثری برگزار می‌شود.

موسوی با بیان اینکه بیش از ۱۵۰۰ موکب در ایام اربعین در خوزستان خدمت می‌کنند، گفت: اربعین در خوزستان موضوع مهمی است که باید پشتیبانی و حمایت شود. ساخت و سازهای مواکب در مرز چذابه شروع شده است. یک شهرک مذهبی معنوی باید در چذابه ساخته شود و شبیه آن در شلمچه نیز ساخته خواهد شد.

وی گفت؛ تمام هم و غم ما این است که نگذاریم این مواکب دولتی شود. آسیب‌هایی وجود دارد که سال به سال باید آنها را کمتر کنیم. مواکب پیشنهادها و راهکارهایی دارند که اگر عملی شود اربعین هر سال بهتر از سال گذشته می‌شود.

منبع:ایکنا

هموطنان گرامی جهت مشارکت در این امر خیر و اهداء کمک ها و نذورات خود می توانند به یکی از روش های زیر اقدام فرمایند:

  • واریز مستقیم به حساب های بانکی.
  • شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰*

الف) روش پرداخت مستقیم به حساب ها: 

تجارت کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۳۳۴۱۱

جاری۱۰۰۱۱۳۳۰۰۰ بانک تجارت

سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی

کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۵۹۸۴۵ ملی

جاری ۴۲۲۰۴۱۱۰۱۴۷۲/۷۵ بانک کوثر

سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات

جاری ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰ بانک انصار

کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۱۳۸۵۰۰۹۱ بانک انصار

کارت ۵۰۴۱۷۲۷۰۱۰۰۶۰۸۹۳ بانک رسالت

جاری ۱۸۰۰۰۵۶ بانک سپه شعبه مرکزی اهواز

جاری ۱۰۰۰ بانک مهر اقتصاد شعبه مرکزی اهواز

جاری 10/1463506/7 بانک رسالت شعبه مرکزی اهواز

جاری ۷۶۱۵۳۰۴۹۹۰۶۳۷۱۰ مهراقتصاد شعبه مرکزی اهواز

شماره شبا بانک انصار ۳۹۰۶۳۰۲۱۴۳۰۵۴۰۷۱۱۱۲۲۲۰۱۰

شماره شبا بانک سپه ۷۴۰۱۵۱۰۰۰۰۰۰۰۷۰۰۰۱۸۰۰۰۵۶

شماره شبا پست بانک ۳۱۰۲۱۰۰۰۵۶۳۲۹۹۵۵۷۶۳۴۱۰۰۱

شماره شبا بانک رفاه ۳۱۰۱۳۰۱۰۰۰۰۰۰۰۰۰۱۵۰۸۴۸۲۶

شماره شبا بانک کوثر ۱۲۰۷۳۰۰۰۰۰۴۲۲۰۴۱۱۰۱۴۷۲۷۵

ب) روش شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* :

در راستای سهولت دسترسی علاقه مندان و مشتاقان مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه، علاوه بر شماره حساب های معرفی شده در بانک های استان کد دستوری زیر جهت اطلاع رسانی و بهره برداری کاربران تلفن همراه و تلفن شهری حضورتان معرفی می گردد:از طریق شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* با تلفن.

تشریح انجام عملیات:

  • برای این کار می توان علاوه بر استفاده از تلفن های همراه ساده و اندروید از گوشی تلفن شهری مجهز به سیستم تون هم استفاده کرد.
  • پس از شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* گزینه انتخابی نام ۶ حرم مورد نظر به ترتیب شماره در معرض انتخاب قرار می گیرد که پس از فشار دادن دکمه تماس.
  • با انتخاب یکی از اعداد ۱ تا ۶ حرم مورد نظر انتخاب و سپس دکمه تماس .
  • مبلغ مورد نظر را وارد و سپس دکمه تماس.
  • شماره کارت عضو شتاب را وارد و سپس دکمه تماس.
  • رمز دوم کارت خود را وارد و سپس دکمه تماس.
  • کد تلفن استان(۰۶۱) را وارد و سپس دکمه تماس.

عملیات با موفقیت به پایان می رسد.

 همچنین افرادی که در زمینه خاصی متخصص هستند و قصد مشارکت دارند می توانند با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان به شماره ۰۶۱۳۳۳۶۰۱۰۰ یا ستاد مستقر در شهرهای تابعه استان تماس حاصل فرمایند.

قابل ذکر است درصورتی که تمایل دارید نذورات نقدی شما صرف پروژه خاصی شود هنگام واریز مبلغ نزد شعب بانک ها نام پروژه موردنظر را در قسمت پایین فیش واریزی درج نموده و به شماره نمابر ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ۰۶۱۳۳۳۶۵۵۵۳ ارسال فرمایید یا در صورت پرداخت اینترنتی در قسمت توضیحات ذکر شود.   

                                                                                     والسلام

 

“معاونت فرهنگی و روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان”

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال