تازه ترین
خانه » اخبار » در بازسازی عتبات مقدسه تاکید ستاد بر استفاده از ظرفیت های تولید داخل متمرکز شده است
در بازسازی عتبات مقدسه تاکید ستاد بر استفاده از ظرفیت های تولید داخل متمرکز شده است

در بازسازی عتبات مقدسه تاکید ستاد بر استفاده از ظرفیت های تولید داخل متمرکز شده است

به گزارش واحد خبر روابط عمومی ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان حجه الاسلام والمسلمین سید محمود موسوی مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان به دعوت سازمان تبلیغات اسلامی استان ضمن حضور در گردهمایی مدیران فرهنگی برنامه های اعتکاف شهرستان اهواز به ایراد سخنرانی پرداخت.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان طی سخنانی ضمن تبریک فرارسیدن ماه پر فضیلت رجب بر استفاده معنوی هر چه بیشتر از این فرصت برای خودسازی و تهذیب نفس ابراز امیدواری کردند.

موسوی افزود بیانیه مهم و ارزشمند مقام معظم رهبری در گام دوم انقلاب اسلامی چراغ راه آینده انقلاب و نظام است و ان شاءالله همگی این رهنمودهای ارزشمند را سرلوحه کار و زندگی خود قرار دهیم.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان با اشاره به اقدامات این ستاد گفت؛ استان خوزستان تاکنون با مشارکت سایر استان ها پروژه های زیادی را در عتبات مقدسه انجام و همچنین از سال ۱۳۸۹پروژه های مستقل و بزرگی را نیز بر عهده گرفته و تحویل داده است.

حجه الاسلام سیدمحمود موسوی گفت؛ با توجه به مشکلات بیکاری و تعطیلی برخی واحدهای تولیدی در کشور تمام توان و تلاش ستاد بر استفاده از ظرفیت های تولید داخل متمرکز شده است و به همین جهت سیاست کالا محوری در جذب هدایا و نذورات مردمی قرار دارد.

وی با اشاره به پروژه های بازسازی عتبات مقدسه گفت؛ در حرم امام علی(ع) بازسازی ایوان طلا ؛ بازسازی گنبد طلا ؛ ساخت و نصب قاطع یا حایل های شیشه ای داخل حرم برای تکفیک خواهران و برادران زایر  و همچنین مشارکت در ساخت صحن حضرت زهراء(س) و ساخت دو درب بزرگ حرم حضرت مسلم در مسجد کوفه توسط استان خوزستان به انجام رسید.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان افزود در کربلا سنگ کاری بین الحرمین توسط استادکاران خوزستانی انجام شد و همچنین مشارکت در ساخت صحن بزرگ حضرت زینب(س)کربلا توسط بانوان خوزستانی در حال انجام است.

موسوی گفت در کاظمین مسقف سازی خیابان صحن صاحب الزمان( عج) و اهدائ و نصب نمایشگر بزرگ داخل صحن با همت مردم اهواز انجام شده است. 

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت؛ ساخت ۶ در حرم امامین عسکریین (ع) توسط مردم خوزستان در مدت کوتاهی (کمتر از ۲ سال) ساخته و در حرم مطهر نصب گردیدند و همچنین ساخت و نصب قاطع این حرم در پاییز امسال انجام شد.

وی در ادامه افزود؛ بازسازی نقاط آسیب دیده حرم حضرت زینب (س)در سوریه که توسط تروریست های تکفیری آسیب زیادی دیده بود  و همچنین ساخت مضیف و مهمانسرای حرم حضرت زینب(س) ساخته و در آستانه بهره برداری می باشد.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان گفت: در اجرای پروژه های بازسازی عتاب مقدسه از هیچگونه اعتبار دولتی استفاده نشده و نخواهد شد و تمام این کارها از محل هدایا و نذورات مردمی است که با عشق به ساحت مقدس اهل بیت(ع) تقدیم می گردد.

حجت الاسلام سید محمود موسوی گفتاین ستاد برای چندمین سال متوالی به عنوان یکی از ستادهای برتر در زمینه جذب مشارکت های مردمی در بازسازی اعتاب مقدسه انتخاب شده است.

وی دلایل انتخاب این ستاد به عنوان یکی از ستادهای برتر را رعایت نظم و انضباط در ثبت دقیق کمک های مالی و حفظ و انتقال هدایا و نذورات مردمی، انسجام و فعال سازی ستادهای تابعه ، نظارت دقیق و انجام بازرسی از زیر مجموعه های ستاد ، افزایش میزان جمع آوری هدایا و نذورات مردمی ، انجام اقدام های مثبت فرهنگی و اطلاع رسانی دانسته اند.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال