تازه ترین
خانه » اخبار » اهل‌بیت(ع) تمام هستی وجود، و مورد محبت مردم خوزستان هستند
اهل‌بیت(ع) تمام هستی وجود، و مورد محبت مردم خوزستان هستند

اهل‌بیت(ع) تمام هستی وجود، و مورد محبت مردم خوزستان هستند

تأمین آب و یخ تنها نگرانی استان خوزستان برای پذیرایی از زائران اربعین

گروه جامعه ــ مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان با تأکید بر اینکه آسیب‌های سیل اخیر در خوزستان تأثیری در پذیرایی از زائران اربعین نخواهد داشت، گفت: تأمین آب معدنی و یخ تنها نگرانی ما برای پذیرایی از زائران است.

حجت‌الاسلام سیدمحمود موسوی، مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان، در گفت‌وگو با ایکنا؛ با اشاره به برگزاری جلسات متعدد در استان خوزستان برای شناسایی نیازمندی‌های اربعین گفت: سیل اخیر در استان خوزستان تخریب‌های گسترده‌ای به بار آورد، اما اهل‌بیت(ع) هستی، وجود و مورد محبت مردم خوزستان هستند و مطمئن هستیم که مراسم اربعین امسال بهتر از سال گذشته برگزار می‌شود.

وی از آمادگی این استان برای پذیرایی از میهمانان اربعین سال جاری خبر داد و گفت: در خصوص اسکان و تغذیه مشکلی وجود ندارد و حسینیه‌ها، اردوگاه‌های سپاه، مساجد، مدارس و منازل مردم در اختیار ستاد اربعین هستند اما تأمین آب معدنی و یخ در ایام اربعین موجب نگرانی شده است و امیدواریم با همکاری همه مردم این مسئله نیز مرتفع شود،بدین جهت از خیران برای تأمین آب و یخ در این استان دعوت به همکاری می‌کنیم.

حجت‌الاسلام موسوی اعلام کرد: پارکینگ‌ها و جاده‌های آسیب‌دیده تا زمان اربعین بازسازی می‌شود. همچنین تلاش داریم محل‌های اسکان زائران را به وسایل سرمایشی تجهیز کنیم.

وی در پاسخ به این سؤال که آیا سال گذشته به اندازه کافی سرویس بهداشتی و حمام برای استفاده زائران وجود داشت؟ گفت: این سرویس‌ها برای تعداد زائران سال گذشته کافی بود، اما با توجه به برداشته شدن ویزا و استقبال بیشتر مردم باید دو برابر سال گذشته سرویس بهداشتی و حمام ساخته شود.

در این خصوص هم اعلام نیاز کرده‌ایم تا سرویس‌های بهداشتی و حمام جدید ساخته شود.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان افزود: از موکب‌های اربعین به ویژه موکب‌هایی که در پایانه‌های مرزی مستقر هستند درخواست کرده‌ایم تا در موکب‌ها وسایل سرمایشی داشته باشند.

وی در پایان گفت: سال گذشته ۳۰۰ موکب در چذابه، ۴۰۰ موکب در شلمچه و بیش از ۸۰۰ موکب بین راهی در استان خوزستان فعال بودند. البته امسال استقبال برای ایجاد موکب‌های جدید بیشتر بوده و با توجه به پیش‌بینی افزایش زائران، تعداد موکب‌های اربعین نیز بیشتر خواهد شد.

منبع:ایکنا

هموطنان گرامی جهت مشارکت در این امر خیر و اهداء کمک ها و نذورات خود برای پذیرایی از زایرین اربعین حسینی می توانند به شماره حساب ۱- ۹۰۳۸۳- ۴۲- ۲۱۴۵ بانک انصار و همچنین شماره کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۹۱۴۷۱۴۱۴ واریز نمایند.

ضمناً برای مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه به یکی از روش های زیر اقدام فرمایند:

  • واریز مستقیم به حساب های بانکی.
  • شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰*

الف) روش پرداخت مستقیم به حساب ها: 

تجارت کارت ۵۸۵۹۸۳۷۰۰۰۰۳۳۴۱۱

جاری۱۰۰۱۱۳۳۰۰۰ بانک تجارت

سیبا ۰۱۰۷۱۷۰۵۹۳۰۰۲ بانک ملی

کارت ۶۰۳۷۹۹۱۸۹۹۶۵۹۸۴۵ ملی

جاری۰۷/ ۲۰۱۶۳۰۱۶۳۵۰ بانک سپه 

 کارت ۵۸۹۲۱۰۷۰۰۰۰۱۴۴۸۳ بانک سپه 

جاری ۴۲۲۰۴۱۱۰۰۸۲۸/۳۱ بانک کوثر

سپهر ۰۱۰۰۸۸۸۰۰۰۰۰۸ بانک صادرات

جاری ۲۱۴۳۵۴۷۱۱۱۲۲۲۱۰ بانک انصار

کارت ۶۲۷۳۸۱۱۰۱۳۸۵۰۰۹۱ بانک انصار

کارت ۵۰۴۱۷۲۷۰۱۰۰۶۰۸۹۳ بانک رسالت

جاری 10/1463506/7 بانک رسالت شعبه مرکزی اهواز

جاری ۷۶۱۵۳۰۴۹۹۰۶۳۷۱۰ مهراقتصاد شعبه مرکزی اهواز

شماره شبا بانک انصار ۳۹۰۶۳۰۲۱۴۳۰۵۴۰۷۱۱۱۲۲۲۰۱۰

شماره شبا بانک سپه ۵۷۰۱۵۰۰۰۰۰۰۲۰۱۶۳۰۱۶۳۵۰۰۷

شماره شبا پست بانک ۳۱۰۲۱۰۰۰۵۶۳۲۹۹۵۵۷۶۳۴۱۰۰۱

شماره شبا بانک کوثر ۱۴۰۷۳۰۰۰۰۰۴۲۲۰۴۱۱۰۰۸۲۸۳۱

ب) روش شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* :

در راستای سهولت دسترسی علاقه مندان و مشتاقان مشارکت در بازسازی عتبات مقدسه، علاوه بر شماره حساب های معرفی شده در بانک های استان کد دستوری زیر جهت اطلاع رسانی و بهره برداری کاربران تلفن همراه و تلفن شهری حضورتان معرفی می گردد:از طریق شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* با تلفن.

تشریح انجام عملیات:

  • برای این کار می توان علاوه بر استفاده از تلفن های همراه ساده و اندروید از گوشی تلفن شهری مجهز به سیستم تون هم استفاده کرد.
  • پس از شماره گیری کد دستوری #۱۱۰*۷۸۰* گزینه انتخابی نام ۶ حرم مورد نظر به ترتیب شماره در معرض انتخاب قرار می گیرد که پس از فشار دادن دکمه تماس.
  • با انتخاب یکی از اعداد ۱ تا ۶ حرم مورد نظر انتخاب و سپس دکمه تماس .
  • مبلغ مورد نظر را وارد و سپس دکمه تماس.
  • شماره کارت عضو شتاب را وارد و سپس دکمه تماس.
  • رمز دوم کارت خود را وارد و سپس دکمه تماس.
  • کد تلفن استان(۰۶۱) را وارد و سپس دکمه تماس.

عملیات با موفقیت به پایان می رسد.

 همچنین افرادی که در زمینه خاصی متخصص هستند و قصد مشارکت دارند می توانند با ستاد بازسازی عتبات عالیات استان خوزستان به شماره ۰۶۱۳۳۳۶۰۱۰۰ یا ستاد مستقر در شهرهای تابعه استان تماس حاصل فرمایند.

قابل ذکر است درصورتی که تمایل دارید نذورات نقدی شما صرف پروژه خاصی شود هنگام واریز مبلغ نزد شعب بانک ها نام پروژه موردنظر را در قسمت پایین فیش واریزی درج نموده و به شماره نمابر ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان ۰۶۱۳۳۳۶۵۵۵۳ ارسال فرمایید یا در صورت پرداخت اینترنتی در قسمت توضیحات ذکر شود.   

                                                                                     والسلام

 

“معاونت فرهنگی و روابط عمومی ستادبازسازی عتبات عالیات استان خوزستان”

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال