تازه ترین
خانه » اخبار » بیش از ۱۰۰ موکب در مرز چذابه در حال احداث است/ ساخت و ساز در شلمچه از سال آینده
بیش از ۱۰۰ موکب در مرز چذابه در حال احداث است/ ساخت و ساز در شلمچه از سال آینده

بیش از ۱۰۰ موکب در مرز چذابه در حال احداث است/ ساخت و ساز در شلمچه از سال آینده

مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان خبر داد
بیش از ۱۰۰ موکب در مرز چذابه در حال احداث است/ ساخت و ساز در شلمچه از سال آینده
حجت الاسلام موسوی از احداث بیش از ۱۰۰ موکب در مرز چذابه خبر داد و گفت: ساخت و ساز مواکب سال آینده در مرز شلمچه انجام می شود.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از اهواز، «حجت الاسلام سید محمود موسوی» (پنج شنبه ۱۱ مهر) در نشست خبری با اصحاب رسانه در مرز چذابه اظهار کرد: پس از پایان مراسم اربعین در سال گذشته، چندین جلسه به منظور تجلیل از مواکب، توجیه آنها و تشکیل کمیسیون های تخصصی مواکب برگزار شد.

مسئول کمیته جذب مشارکت های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین خوزستان با بیان اینکه پیش بینی می شود امسال استقبال زائران حسینی با شور و شوق بیشتری انجام شود افزود: هم مردم و هم مسئولان در ستاد اربعین با تمام توان پای کار هستند.

وی با اشاره به اینکه ساخت و ساز موکب ها در پایانه مرزی چذابه در حال انجام است اضافه کرد: خدمات رسانی مواکب در پایانه چذابه از (۱۵ مهر) آغاز و در این پایانه ۳۰۰ موکب جهت خدمت به زائران حسینی مستقر می شود.

وی با بیان اینکه در این پایانه آمادگی اسکان روزانه ۱۰۰ هزار نفر وجود دارد تصریح کرد: امسال به همه مواکب تاکید کردیم که یک روحانی در بین هیئت امنای مواکب تعیین کنند؛ چرا که اربعین، یک حرکت ارزشی و معنوی مهمی است که به تعبیر مقام معظم رهبری، انقلاب را بیمه می کند.

موسوی با اشاره به اینکه اگر نماز جماعت در مواکب نباشد، کار فقط خدماتی است عنوان کرد: امسال طی جلساتی که با مواکب برگزار کردیم بر موضوع بهداشت در پخت و پز تاکید شده و باید غذا با نظارت بهداشت طبخ شود.

وی به فعالیت سامانه ثبت مواکب اشاره کرد و اذعان داشت: سال های قبل در اوایل اربعین مواکب ما در دو مرز محدود به دو شهر بود و کم کم شهرستان ها و استان های دیگر نیز حضور یافتند و بنا به دستور ستاد بازسازی عتبات عالیات، سامانه ثبت نام مواکب فعال و باعث شد هر کس در استان شرایط موکب داری دارد، بتواند ثبت نام کند.

مسئول ستاد بازسازی عتبات عالیات خوزستان به ساخت و ساز مواکب در مرزهای شلمچه و چذابه اشاره کرد و یاد آور شد: با توجه به اینکه در ۲۰ سال آینده اربعین در فصل گرما قرار دارد، ساخت و ساز مواکب را آغاز کردیم تا امکان نصب سیستم های خنک کننده ایجاد شود.

وی از برپایی هفت موکب ویژه خواهران در چذابه خبر داد و تاکید کرد: در حال حاضر بیش از ۱۰۰ موکب در پایانه چذابه در حال ساخت هستند و مبنای کار ما این است که یک شهرک معنوی اربعینی در این مکان احداث شود و نکته مهم در این امر مردمی بودن صفر تا صد این کار است.

موسوی با بیان اینکه سال آینده برنامه احداث مواکب در مرز شلمچه انجام می شود ابراز کرد: در شلمچه ۴۰۰ موکب مردمی از میدان مقاومت تا خود شلمچه در حال استقرار است پذیرائی و اسکان در این پایانه آغاز شده؛ در این پایانه از ۹۷ کشور زائر داریم.

وی اصفهان، فارس، هرمزگان، بوشهر و کهگیلویه و بویر احمد را استان های معین در شلمچه دانست و خاطر نشان کرد: با توجه به گرمای هوا و حجم زائران حداقل ۶ میلیون بطری آب معدنی و پنج هزار قالب یخ نیاز داریم که امیدواریم مردم در دو پایانه در این زمینه به مواکب کمک کنند.

منبع:شبستان

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال