تازه ترین
خانه » اخبار » سه راه خرمشهر تو را به سوی مسیر کربلا هدایت می کند.
سه راه خرمشهر تو را به سوی مسیر کربلا هدایت می کند.

سه راه خرمشهر تو را به سوی مسیر کربلا هدایت می کند.

عین دو اولین اقامتگاه زائران اربعین حسینی است که موکب های کوچک و بزرگ با چادر، گونی، برزنت و ساقه های نی در حال بر پا شدن در آن هستند.

کم کم زائران پیاده روی اربعین به صورت تکی و گروهی در جاده نمایان می شوند.

پرچم، کوله پشتی و چفیه معلوم میکند که زائر کربلا هستی پس از هر موکب که بگذری کودک، جوان و پیر به سویت می شتابد: ” اهلا بل زوارالحسین ” یکی آب به دست می دهد و دیگری چای، یکی تو را برای ناهار به داخل موکب می کشاند و دیگری جای استراحتت را آماده می کند.

تا به چذابه برسی وضع به همین شکل است.

زائران امام حسین مورد احترام همه اهالی شهر و روستاها هستند.

به چذابه که برسی کمی اوضاع تغیر می کند امسال موکب های چادری تبدیل به ساختمان های از آجر،سنگ،خشت و نی شده اند.

اولین شهرک اربعین در مرز چذابه ریس ستاد بازسازی عتبات عالیات از ساخته شدن اولین شهرک اربعین در مرز چذابه خبر می دهد.

شهرکی که از ابتدا تا انتهای کارش را مردم خوزستان برعهده دارند و از طریق کمکهای مردمی صفر تا صد هزینه ساخت و تجهیز تدارک داده شده است.

۳۰۰ موکب کوچک و بزرگ، امسال در مرز چذابه به زائران حسینی خدمات می رسانند.

چذابه تنها پایانه انتقال زائران به کشور عراق است که هیچ استانی معین آن نیست.

سید محمود موسوی از مرز شلمچه نام می برد که ۵ استان برای خدمات رسانی به زائران با موکب داران همکاری می کنند و توضیح می دهد: همه خدمات به زائران عتبات در مرز چذابه توسط مردم خوزستان تامین می شود.

خادمان کوچک امام حسین( ع) ابوالفضل، علی، سید محمد، سارا و… کودکانی هستند که در ایام تعطیل شدن مدارس پا به پای بزرگترها کمک و همکاری می کنند.

سید محمد از میان رود دزفول آمده است تا از نزدیک برپا شدن موکبی را ببیند که بیش از ۲ ماه است پدر و دوستانش در حال ساختن آن هستند.

علی هم چند روزی است در بین موکب دارن آب و غذا پخش می کند. او می گوید: آمده است تا به زائران و خادمان امام حسین خدمت کند.

زائران به دیدن موکب های در حال ساخت می آیند و از موکب داران تشکر می کنند که در ماه های گرم و شرجی به مرز آمده اند و سرپناهی برای زائران می سازند سرپناهی که بسیاری از زائران اعتقاد دارند که صفای چادر برزنتی و گونی را نخواهند داشت و در مسیر قرار نگرفتن آنها رفت و آمد زائران را به سوی محل ساختمانها که شهرک اربعین نامگذاری شده است،سخت می کند.

مهناز بنی تمیم

منبع: شط پرس

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شد
ارسال